Narcos

O domu Opieki Seniora Jutrzenka Modlin/Warszawa

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: 572 255 731 lub 22 775 59 50

Witamy w domu seniora Jutrzenka

Dom Opieki Zdrowotnej Jutrzenka — poznaj cichy i spokojny dom seniora w Modlinie k. Warszawy

Jeśli poszukują Państwo dla swoich bliskich domu spokojnej starości, który będzie cichą przystanią, to jesteście w dobrym miejscu. Zachęcamy do zapoznania z ofertą dla Seniorów w naszym pensjonacie w Modlinie, czyli bliskiej okolicy Warszawy. Znajdujemy się tylko 80 metrów od stacji PKP Modlin, dzięki czemu łatwo dojechać tu także pociągiem.

dom seniora blisko pkp_2716x1521

Całodobowa opieka dla osób starszych

Wykwalifikowany personel, zatrudniony przez nasz dom opieki zapewnia Paniom i Panom należytą troskę, profesjonalną pielęgnację i życzliwą pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Gwarantujemy bezpieczeństwo i wysoką jakość opieki medycznej, jakiej udziela zakład opieki zdrowotnej. Staramy się, aby zapewnić w naszych wnętrzach atmosferę rodzinnego domu.

opieka nad seniorem 2

Dom w zielonych okolicach Warszawy

Dom opieki Jutrzenka to komfortowe miejsce zamieszkania dla starszych osób. U nas każdy może liczyć na szacunek, zrozumienie i przyjazną atmosferę.

Naszym Pensjonariuszom stworzyliśmy warunki do aktywnego i radosnego spędzania czasu, rozwijania pasji i kontynuowania ulubionych zajęć. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji przestrzeń wypoczynkową wewnątrz domu opieki oraz przydomowy ogród, gdzie mogą cieszyć się wolnym czasem na kilku tarasach i spacerować wśród bogatej zieleni. Zadrzewiona działka daje Pensjonariuszom możliwość oddychania świeżym powietrzem i zapewnia prawdziwy spokój. Mamy fantastyczne, czyste powietrze i piękny daleki widok z okien i ogrodu. Na rozległym terenie starorzecza Narwi można zobaczyć mnóstwo ptaków, a czasem większe zwierzęta, np. spacerujące łosie. Przestronny ogród i naturalne otoczenie zapewniają możliwość wyciszenia i podziwiania natury.

panorama jutrzenka lato

Bardzo ważne sprawy:

O co nie musisz się już martwić, powierzając swojego bliskiego naszej opiece:

 • Jest pod stałą opieką. Nasze serdeczne, profesjonalne opiekunki i pielęgniarki przez całą dobę zapewniają troskę i bezpieczeństwo.
 • Otrzymuje regularnie leki o odpowiednich porach. Nasz miły i godny zaufania lekarz rodzinny stara się ograniczać ilość podawanych leków do niezbędnego minimum, zapewniając podopiecznym stabilne zdrowie, bez obciążania żołądka. Dwa razy w tygodniu odwiedza wszystkich naszych podopiecznych, dbając o ich formę i dobry nastój.
 • Korzysta ze zbilansowanej diety. Jadłospis jest ułożony stosownie do wieku seniorów, a osoby o różnych potrzebach mają przygotowane indywidualne potrawy. Podajemy pięć posiłków dziennie. Osoby chore na cukrzycę dostają dodatkowy posiłek. Dania przygotowujemy we własnej kuchni, dzięki czemu są codziennie świeże. Kontrole sanepidu zawsze kończą się pozytywną opinią.
 • Jest zadbany i czysty. Zespół opiekunek pomaga w codziennych zabiegach higienicznych, czesaniu, goleniu, układaniu fryzur, a nawet w wykonywaniu manicure. Istnieje także możliwość zamówienia wizyty profesjonalnej fryzjerki, która zadba o trwałą lub farbowanie.
 • Ma regularnie zmieniane środki higieniczne, jeśli zachodzi taka konieczność. Eliminujemy niekomfortowe zapachy, dbając o czystość i higienę naszych podopiecznych,
 • Nie jest samotny. Ma mnóstwo koleżanek i kolegów w podobnym wieku. W naszym pensjonacie codziennie prowadzimy grupowe zajęcia sprzyjające utrzymaniu seniorów w dobrej formie fizycznej i psychicznej, takie jak wspólne śpiewanie, czytanie książek, zajęcia manualne, a nawet prostą gimnastykę na siedząco. Wspólnie zarażamy się uśmiechem i dobrą zabawą.
 • Może skorzystać z rehabilitacji lub masażu. Dwa razy w tygodniu bezpłatne zajęcia grupowe prowadzi magister fizjoterapii. Osoby chętne za dodatkową niewielką opłatą mogą zamówić rehabilitację indywidualną oraz masaż częściowy lub całościowy.
 • Wychodzi na spacery. Nasz piękny, kolorowy ogród z alejkami dostosowanymi do potrzeb seniorów dostarcza mnóstwa wrażeń wizualnych i zapachowych, dzięki dużej ilości kwiatów i roślin. Można odpocząć w kilku przytulnych kącikach z fotelami i stolikami, a także przyjmować gości w zielonej oazie.
 • Przyjmuje gości, kiedy tego potrzebuje. Naszych podopiecznych można odwiedzać o dowolnej porze dnia i bez zapowiedzi. Z przyjemnością zapewnimy przestrzeń do spędzenia wspólnego czasu na pysznej herbatce i rozmowie.
 • Jest bezpieczny w obrębie posesji. Bardzo dbamy o to, aby osoby z tendencjami do uciekania nie zniknęły. Osoby w odpowiednim stanie zdrowia mogą wychodzić same, po zameldowaniu pielęgniarce celu wyjścia i terminu powrotu. Naszych Seniorów traktujemy po królewsku, zapewniamy wszelkie udogodnienia i organizujemy czas wolny, dlatego rzadko występuje konieczność wyjścia poza teren.
 • Jest bezpieczny wśród innych osób. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych Podopiecznych, dlatego nie przyjmujemy osób agresywnych oraz posiadających choroby zakaźne. Rodziny odwiedzające swoich bliskich również prosimy o przyjazd w dobrym stanie zdrowia, aby nie stworzyć zagrożenia dla innych przebywających w domu opieki.
 • Może poczuć się jak w domu, przywożąc ze sobą własne ulubione przedmioty, nieduże mebelki i pamiątki.
 • Nie musi martwić się o rachunki, zakupy, gotowanie, pranie, zmianę pościeli, pamiętać o zamknięciu mieszkania, zagubionym kluczu czy dokumentach. Po pracowitym okresie swojego życia może nareszcie poczuć się beztrosko. Lub jak na niekończących się wakacjach…

Dlaczego powierzenie opieki nad bliskim innym osobom jest takie trudne?

Bardzo często rodzina boi się podjąć decyzję o umieszczeniu seniora w domu opieki. W społeczeństwie pokutuje dawny pogląd, że jest to pozbycie się bliskiego i decyzja odkładana jest na potem. W tym czasie, kiedy osoba starsza przestaje radzić sobie z codziennością, jej rodzina jest obciążana opieką i angażowana do załatwiania podstawowych spraw, zaniedbując własne życie. Starszą osobę trzeba wozić do lekarza, biorąc w pracy urlop, załatwiać leki, pilnować ich podawania, organizować posiłki, sprzątanie i pranie.

W wielu przypadkach podziękowaniem jest agresja lub obciążanie psychiczne i manipulowanie bliskimi. A przecież dzieci osiemdziesięciolatków także mają już swoje problemy zdrowotne i rodzinne.

Dzieci i wnuki powinny sobie uświadomić, że nie jest w ich siłach i kompetencjach opieka nad chorym, chyba że mają wykształcenie pielęgniarskie i poświęcają świadomie własne życie dla innych. Często też rodzic krępuje się być obsługiwany przez córkę lub syna przy myciu i wymianie pampersów. Często to córka lub syn nie potrafi zaakceptować starzenia się rodzica i pogarszania jego stanu.

Chcemy widzieć naszych rodziców jako silnych, zdrowych i szczęśliwych. Aby móc zachować pozytywne relacje z Mamą czy Tatą, warto powierzyć tę trudną część życia profesjonalistom. Dom opieki seniora to miejsce, gdzie Państwa bliski będzie miał najlepsze warunki życia i nowy, bezpieczny dom. O naszych podopiecznych troszczymy się z całego serca, zapewniając im nieustanną opiekę i mile spędzony czas.

Częste odwiedziny służą dobremu samopoczuciu obu stron

Powierzając swojego bliskiego naszej opiece, zdejmują Państwo z siebie obciążenia psychiczne i fizyczne, a odwiedzając go często, możecie cieszyć się razem z nim dobrymi wspólnymi chwilami. Staramy się ze wszystkich sił, aby trwały jak najdłużej i były najlepsze. Zapewniamy komfortową przestrzeń do rozmów i spędzenia wspólnego czasu z bliskimi. U nas nie trzeba umawiać się na konkretną porę odwiedzin.

Szansa dla bliskich na komfortowe życie

Dla każdego, bez względu na wiek, zmiana miejsca zamieszkania oraz dotychczasowego sposobu życia jest stresująca i trudna. Dla seniora szczególnie. Aby pomóc starszej osobie łatwiej znieść tą wielką życiową zmianę, można pokazać jej różne domy opieki, oglądając je w Internecie i odwiedzając. Może w którymś jej się spodoba? Można także seniora spróbować namówić na pobyt krótkoterminowy, na przykład miesiąc w czasie wakacji. W tym czasie taka osoba poznaje nowe miejsce i nawiązuje znajomości. Kiedy poczuje komfort życia pod dobrą opieką i w szerszym gronie równolatków, chętniej zaakceptuje przeprowadzkę. Dobrze jest też tłumaczyć, że jest to rodzaj domu wypoczynkowego, sanatorium, pensjonatu wakacyjnego itp. Zgodnie z prawdą, bo przecież u nas seniorzy stale wypoczywają i mają niekończące się wakacje… Trzeba cierpliwie i serdecznie podchodzić do obaw i niechęci do zmian u seniora. Większość osób lepiej znosi przeprowadzkę w nowe miejsce, kiedy ich stan jeszcze nie jest zbyt ciężki i mogą nauczyć się poruszać po nieznanym budynku i jego otoczeniu, poznać innych Pensjonariuszy, przyzwyczaić się do opiekunek czy zmienionego trybu życia. W naszym domu seniorzy żyją często szczęśliwie wiele lat, nawiązują przyjaźnie, a okres przechodzenia w coraz dalszą niesprawność jest łatwiejszy do zaakceptowania. Regularne i dostosowane do wieku odżywianie i leczenie oraz komfortowe warunki powodują często poprawę stanu zdrowia i kondycji. Zdarza się, że osoba niechodząca zaczyna po pewnym czasie poruszać się sama, a taka, która nie mówiła, wraca do umiejętności komunikacji, śpiewa. W towarzystwie seniorzy stają się bardziej kontaktowi i pogodniejsi. Często też chcą wśród nowych znajomych sprawiać wrażenie zdrowszych i sprawniejszych, brylują w rozmowach i na nowo odkrywają radość życia. Z czasem u niektórych osób można zmniejszyć ilość leków, bo niektóre stają się zbędne.

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i otwarcie na nowości, jakie niesie życie, zarówno seniora jak i jego bliskich.

Życie razem. Gdy oboje rodziców żyje i jeszcze jakoś się trzymają…

Ich zaawansowany wiek powoduje, że nie mogą się sobą nawzajem właściwie zaopiekować. Często jedno poważnie choruje, a drugie nie ma siły zająć się wszystkim.

Dla takich par proponujemy pokój małżeński, gdzie nadal mogą cieszyć się swoją bliskością, ale trudności życia zostają z nich zdjęte. Cudowna jest koncepcja życia razem bez kłopotów, w komforcie i pod dobrą opieką. Takim parom proponujemy duże rabaty.

Bardzo cenimy dobre małżeństwa z długim stażem i przeciwni jesteśmy rozdzielaniu ich z powodu choroby czy wieku. Bardzo smutne jest, gdy do naszego schorowanego podopiecznego dzwoni żona, mieszkająca już samotnie, a on jej nie słyszy przez telefon. O ile szczęśliwsi są oboje razem, kiedy mogą się trzymać za rękę?

Skontaktuj się z nami!

Adres
Mieszka I 30,  05-102 Nowy Dwór Mazowiecki,  Polska
Dane kontaktowe
22 775 59 50 (w godz. 8 – 16),
502 744 940 lub 508 125 527,
(w godz. 9 – 19,  codziennie oprócz weekendów)
Email
biuro@domopiekiseniora.com