Narcos

O domu Opieki Seniora Jutrzenka Modlin/Warszawa

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: 502 744 940 lub 22 775 59 50

Witamy w domu seniora Jutrzenka

Jutrzenka – to cichy i spokojny dom seniora w Modlinie koło Warszawy

Jeśli poszukują Państwo dla swoich bliskich domu spokojnej starości, który będzie cichą przystanią, a jednocześnie ze względu na dobry dojazd preferują Państwo okolice Warszawy – zachęcamy do zapoznania z ofertą, jaką mamy dla Seniorów w naszym pensjonacie Jutrzenka w Modlinie. Idealny dojazd PKP. Nasz pensjonat znajduje się tylko 80 metrów od stacji PKP Modlin.

dom seniora blisko pkp_2716x1521

Prywatna, całodobowa opieka dla osób starszych

Wykwalifikowany personel, zatrudniony przez nasz dom opieki zapewnia Paniom i Panom z należytą opiekę, profesjonalną pielęgnację i życzliwą pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Gwarantujemy bezpieczeństwo i wysoką jakość zaplecza medycznego, jakie daje zakład opieki zdrowotnej, a przy tym atmosferę rodzinnego domu.

opieka nad seniorem 2

Dom w zielonych okolicach Warszawy

Dom opieki Jutrzenka, to komfortowe miejsce zamieszkania dla starszych osób, gdzie każdy może liczyć na szacunek, zrozumienie i przyjazną atmosferę.
Naszym Pensjonariuszom stworzyliśmy warunki do aktywnego i radosnego spędzania czasu, rozwijania pasji i kontynuowania ulubionych zajęć. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji przestrzeń wypoczynkową wewnątrz domu opieki oraz w przydomowym ogrodzie, gdzie mogą cieszyć się wypoczynkiem na kilku tarasach i spacerować wśród bogatej zieleni. Zadrzewiona działka daje Pensjonariuszom możliwość oddychania świeżym powietrzem i zapewnia prawdziwy spokój. Mamy fantastyczne, czyste powietrze i piękny daleki widok z okien i ogrodu. Na rozległym terenie starorzecza Narwi można zobaczyć mnóstwo ptaków, a czasem większe zwierzęta, czasem spacerują tam nawet łosie…

panorama jutrzenka lato

Bardzo ważne sprawy:

O co nie musisz się już martwić powierzając swojego bliskiego naszej opiece:

 • Jest pod stałą opieką. Nasze serdeczne, profesjonalne opiekunki i pielęgniarki przez całą dobę zapewniają opiekę i bezpieczeństwo.
 • Dostaje regularnie leki o odpowiednich porach. Nasz bardzo miły i dobry lekarz rodzinny stara się ograniczać ilość podawanych leków do niezbędnego minimum, zapewniając podopiecznym stabilne zdrowie. Dwa razy w tygodniu odwiedza wszystkich naszych podopiecznych i dba o ich formę i dobry nastój.
 • Jest dobrze karmiony. Jadłospis jest ułożony stosownie do wieku seniorów, a osoby o różnych potrzebach mają przygotowane diety. Podajemy pięć posiłków dziennie. Osoby chore na cukrzycę dostają dodatkowy posiłek. Posiłki przygotowujemy codziennie świeże, we własnej kuchni. Sanepid wychodzi od nas spokojny 😉 …
 • Jest zadbany i czysty. Nasze opiekunki pomagają w codziennych zabiegach higienicznych, czeszą, układają fryzury paniom, golą panów, wykonują manicure, jeśli ktoś ma taką potrzebę, może zamówić wizytę fryzjerki, która wykona trwałą lub koloryzację.
 • Ma często zmieniane pampersy, jeśli ich potrzebuje. U nas nie czuć brzydkich zapachów, dbamy o czystość naszych podopiecznych.
 • Nie jest samotny. Ma mnóstwo koleżanek i kolegów w podobnym wieku. W naszym pensjonacie codziennie prowadzimy grupowe zajęcia sprzyjające utrzymaniu seniorów w dobrej formie fizycznej i psychicznej, takie jak wspólne śpiewanie, czytanie książek, zajęcia manualne oraz  prostą gimnastykę na siedząco. Dużo przy tym śmiechu i zabawy.
 • Może skorzystać z rehabilitacji lub masażu. Dwa razy w tygodniu bezpłatne zajęcia grupowe prowadzi magister fizjoterapii. Osoby chętne za dodatkową niewielką opłatą mogą zamówić rehabilitację indywidualną oraz masaż częściowy lub całościowy.
 • Wychodzi na spacery. Nasz piękny, kolorowy ogród z alejkami dostosowanymi do potrzeb seniorów dostarcza mnóstwa wrażeń i kwiatów do wazonu 🙂 . Można odpocząć w kilku przytulnych kącikach z fotelami i stolikami. Można także przyjmować gości w naszej zielonej oazie.
 • Przyjmuje gości, kiedy chce. Naszych podopiecznych można odwiedzać o dowolnej porze dnia bez zapowiedzi. Czekają na Was niecierpliwie z herbatką 🙂
 • Jest bezpieczny w obrębie posesji. Bardzo dbamy o to, aby osoby z tendencjami uciekiniera nie zniknęły. Osoby w odpowiednim stanie zdrowia mogą same wychodzić, po zameldowaniu pielęgniarce celu wyjścia i terminu powrotu. Ale traktujemy nasze Panie i Panów po królewsku i wszystko podajemy na tacy :), więc właściwie nie mają potrzeby wyjść…
 • Jest bezpieczny wśród innych osób. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych Podopiecznych, dlatego nie przyjmujemy osób agresywnych i chorych na choroby zakaźne. Rodziny odwiedzające swoich bliskich również prosimy o przyjazd w dobrym stanie zdrowia, bez przeziębień. Nie przyjmujemy także osób palących, ponieważ stwarzałyby zbyt wielkie zagrożenie dla innych. 
 • Może poczuć się jak w domu, przywożąc ze sobą własne ulubione przedmioty, nieduże mebelki i pamiątki.
 • Nie musi martwić się o rachunki, zakupy, gotowanie, pranie, zmianę pościeli, pamiętać o zamknięciu mieszkania, zagubionym kluczu czy dokumentach. Po pracowitym okresie swojego życia może nareszcie poczuć się jak księżniczka lub książę. Lub jak na niekończących się wakacjach…

Dlaczego powierzenie opieki nad bliskim innym osobom jest takie trudne?

Bardzo często rodzina seniora boi się podjąć decyzję o umieszczeniu bliskiego w domu opieki. W społeczeństwie pokutuje dawny pogląd, że jest to pozbycie się bliskiego i decyzja odkładana jest na potem. W tym czasie, kiedy osoba starsza przestaje radzić sobie z codziennością, jej rodzina jest obciążana opieką i angażowana do załatwiania podstawowych spraw, zaniedbując własne życie. Starszą osobę trzeba wozić do lekarza biorąc w pracy urlop, załatwiać leki, pilnować ich podawania i organizować posiłki, sprzątanie i pranie.

W wielu przypadkach podziękowaniem jest agresja lub obciążanie psychiczne i manipulowanie bliskimi. A przecież dzieci osiemdziesięciolatków także mają już swoje problemy zdrowotne i rodzinne.

My, dzieci i wnuki, musimy sobie uświadomić, że nie jest w naszych siłach i kompetencjach opieka nad chorym, chyba, że mamy wykształcenie pielęgniarskie i poświęcamy świadomie własne życie dla innych. Często też rodzic krępuje się być obsługiwany przez córkę lub syna przy myciu i wymianie pampersów. Często to córka lub syn nie potrafi zaakceptować starzenia się rodzica i pogarszania jego stanu.

Chcemy widzieć naszych rodziców jako silnych, zdrowych i szczęśliwych. Aby móc zachować pozytywne relacje z Mamą czy Tatą powierzmy tę trudną cześć życia profesjonalistom. Przecież dom opieki seniora to miejsce, gdzie nasz bliski będzie miał zapewnione najlepsze warunki życia i nowy, bezpieczny dom.

Często przyjeżdżaj w odwiedziny do nowego domu.

Powierzając swojego bliskiego naszej opiece zdejmujesz z siebie obciążenia psychiczne i fizyczne, a odwiedzając go często możesz cieszyć się razem z nim dobrymi wspólnymi chwilami. Staramy się ze wszystkich sił, aby trwały jak najdłużej i były najlepsze.

Nie odkładaj decyzji na później. Daj swoim bliskim więcej czasu na komfortowe życie.

Dla każdego, bez względu na wiek, zmiana miejsca zamieszkania i dotychczasowego sposobu życia jest stresująca i trudna. Dla seniora szczególnie. Aby pomóc starszej osobie łatwiej znieść tą wielką życiową zmianę, możemy pokazać jej różne domy opieki, oglądając je w Internecie i odwiedzając. Może w którymś jej się spodoba? Możemy także naszego seniora spróbować namówić na pobyt krótkoterminowy, na przykład miesiąc w czasie wakacji. W tym czasie taka osoba poznaje nowe miejsce i nawiązuje znajomości. Kiedy poczuje komfort życia pod dobrą opieką i w szerszym gronie równolatków, chętniej zaakceptuje przeprowadzkę. Dobrze jest też tłumaczyć, że jest to rodzaj domu wypoczynkowego, sanatorium, pensjonatu wakacyjnego itp. Zgodnie z prawdą, bo przecież u nas seniorzy stale wypoczywają i mają niekończące się wakacje… Trzeba cierpliwie i serdecznie podchodzić do obaw i niechęci do zmian u seniora. Większość osób lepiej znosi przeprowadzkę w nowe miejsce, kiedy ich stan jeszcze nie jest zbyt ciężki i mogą nauczyć się poruszać po nieznanym budynku i jego otoczeniu, poznać innych Pensjonariuszy i przyzwyczaić się do opiekunek i zmienionego trybu życia. W naszym domu seniorzy żyją często szczęśliwie wiele lat, nawiązują się przyjaźnie i okres przechodzenia w coraz dalszą niesprawność jest łatwiejszy do zaakceptowania. Regularne i dostosowane do wieku odżywianie i leczenie oraz komfortowe warunki powodują często poprawę stanu zdrowia i kondycji. Zdarza się, że osoba niechodząca zaczyna po pewnym czasie poruszać się sama, a taka, która nie mówiła, wraca do umiejętności komunikacji, śpiewa. W towarzystwie seniorzy stają się bardziej kontaktowi i pogodniejsi. Często też chcą wśród nowych znajomych sprawiać wrażenie zdrowszych i sprawniejszych, brylują w rozmowach i na nowo odkrywają radość życia. Z czasem u niektórych osób można zmniejszyć ilość leków, bo niektóre stają się zbędne.

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i otwarcie na nowości, jakie niesie życie, zarówno seniora jak i jego bliskich.

Życie razem. Gdy oboje rodzice żyją i jeszcze jakoś się trzymają…

Ale ich zaawansowany wiek powoduje, że nie mogą się sobą nawzajem właściwie zaopiekować. Często jedno poważnie choruje, a drugie nie ma siły zająć się wszystkim.

Dla takich par proponujemy pokój małżeński, gdzie nadal mogą cieszyć się swoją bliskością, ale trudności życia zostają z nich zdjęte. Cudowna jest koncepcja życia razem bez kłopotów, w komforcie i pod dobrą opieką. Takim parom proponujemy duże rabaty.

Bardzo cenimy dobre małżeństwa z długim stażem i przeciwni jesteśmy rozdzielaniu ich z powodu choroby czy wieku. Bardzo smutne jest, gdy do naszego schorowanego podopiecznego dzwoni żona, mieszkająca już samotnie, a on jej nie słyszy przez telefon. O ile szczęśliwsi są oboje razem, kiedy mogą się trzymać za rękę ?

Skontaktuj się z nami!

Adres
Mieszka I 30,  05-102 Nowy Dwór Mazowiecki,  Polska
Dane kontaktowe
22 775 59 50 (w godz. 8 – 16),
502 744 940 lub 508 125 527,
(w godz. 9 – 19,  codziennie oprócz weekendów)
Email
biuro@domopiekiseniora.com