Narcos

Rehabilitacja

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: 572 255 731 lub 22 775 59 50

Rehabilitacja seniorów

Realizując naszą misję, staramy się jak najlepiej wypełniać nasze zobowiązanie. To dlatego przez całą dobę nad bezpieczeństwem, zdrowiem i stanem psychicznym Pensjonariuszy czuwa zespół osób, do których należą nie tylko lekarze i opiekunki, ale także rehabilitanci.

Rehabilitanci pomagają seniorom nie tylko w ramach zajęć rehabilitacyjnych czy fizjoterapeutycznych, ale także organizując zajęcia manuale i terapeutyczne. Dla osób w podeszłym wieku jest to zagwarantowanie tak potrzebnego ruchu i gimnastyki, które wpływają na samopoczucie mieszkańców domu.

Dwa razy w tygodniu bezpłatne zajęcia rehabilitacji grupowej prowadzi magister fizjoterapii. Osoby chętne, za dodatkową opłatą mogą zamówić dodatkową, dedykowaną rehabilitację indywidualną oraz masaż częściowy lub całościowy. Zajęcia rehabilitacyjne konsultowane są z lekarzem i dopasowywane do potrzeb Pensjonariusza.

 

Czy rehabilitacja seniorów ma sens?

Rehabilitacja osób starszych to gwarancja utrzymania ich w dobrej kondycji fizycznej. Podeszły wiek lub nabyte schorzenia często zmuszają seniorów do siedzącego lub leżącego trybu życia, co powodować może sztywność stawów i być przyczyną odleżyn. O ile pewne elementy rehabilitacji można wykonywać w grupie, o tyle rehabilitacja indywidualna jest niezbędna przy masażach i terapiach ruchowych, które dobierane są do i potrzeb i możliwości danego pacjenta.

Rehabilitacja osób starszych ma jeszcze jeden wymierny cel – jest nim kontakt z innymi osobami. Motywuje to seniora do ćwiczeń, zmusza do pokonywania barier sił witalnych. Taka rehabilitacja staje się stałym zwyczajem osoby starszej, co pozytywnie wpływa na pracę mózgu i relacje z ludźmi.